tv3.lv

Tekstilnieku ielas iedzīvotāju gadiem ilgais bieds – narkomānu un narkodīleru perēklis

Narkomānu perēklis un gadiem ilgas ciešanas – šāda dzīve izvērtusies kādā namā Bolderājā, kuru apsēduši ne tikai narkotiku lietotāji, bet arī dīleri. Tagad mitekli skārušas arī liesmas.

Bolderājas iedzīvotāji Tekstilnieku ielā 5 jau vairākus gadus pacieš kaimiņus, kuri ierīkojuši savā dzīvoklī īstu “narkomānu paradīzi”. Pēc vietējo stāstītā gandrīz katru dienu uz trešo stāvu, konkrēti, 25. dzīvokli, nāk bars ar aizdomīgiem cilvēkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

27. februāra naktī, iespējams, pēc kārtējās uzdzīves miteklī, kur oficiāli saimniece ir kāda sieviete, izcēlās ugunsgrēks. “Atskrēja kaimiņiene no apakšstāva – no 13. dzīvokļa – un pateica, ka viņai no lustras nāk dūmi. Tāpēc mēs arī sapratām, ka deg tajā dzīvoklī,” stāsta kaimiņiene Svetlana.

“Es nevarēju izskriet ārā no dzīvokļa, jo man ir mājdzīvnieks – kaķis. Ārā aukstums un vējš. Kaķis nekad nav bijis ārā, līdz ar to es izsaucu ugunsdzēsējus, ar slapju lupatu aiztaisīju ciet durvju spraugas un gaidīju, kad viņi sāks dzēst, lai attaisītu logus vaļā. Dūmi cirta acīs,” turpina iedzīvotāja.

Tikt dzīvoklī un nodzēst perēkli glābējiem izdevās ļoti ātri, kā vēlāk noskaidrojās, dega sadzīves mantas. Pašā miteklī neviens netika atrasts, un arī dienu vēlāk to neviens neapciemoja.

Pēc Svetlanas teiktā šeit mitusi jauna sieviete ar vīrieti, pāris bieži aicinājis bezpajumtniekus un narkomānus uz pasēdēšanām. Sievietei ir aizdomas, ka aiz durvīm notika ne tikai narkotiku lietošana, bet arī to tirgošana. Pirms pāris mēnešiem sievietes dzīvesbiedrs nomira no pārdozēšanās un aizdomīgo viesu skaits krietni samazinājās.

“Man nav ne mazākas nojausmas, kur viņa ir. Viņai vēl bērni ir. Kur viņi visi ir – nezinu. Grūti pateikt,” piebilst Svetlana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pāris gadu laikā pašvaldības policijas darbinieki uz šo adresi braukuši sešas reizes, arī valsts policisti viesojušies, taču jēgas nekādas. Pārsvarā izsaukumu motīvs bijis – trokšņošana un ģimenes konflikti. Lai pasargātu savu īpašumu no nelūgtiem viesiem, nama iemītnieki pie stāva gaiteņiem uzlikuši metāla durvis ar koda atslēgu.

“Regulāri tika sisti logi, kad viņam bija nepieciešama deva, viņš dauzījās trepēs, sita pa sienām. Pie tā visa te pastāvīgi staigāja dažādi “pasažieri”. Varbūt pēc devas, pastāvīgi te dūrās vai vēl kaut ko. Mēs regulāri saucām ātras palīdzības brigādes, jo bija pārdozēšanas gadījumi. Man liekas, ka te, pirmajā stāvā, kāds arī nomira. Pēc tā gadījuma mēs sapratām, ka mūsu stāvs nav drošībā, un pieņēmām lēmumu, ka liksim durvis,” izklāsta iedzīvotāja.

Svetlana apgalvo, ka 25. dzīvoklis nav privatizēts un nesaprot, kāpēc pašvaldība nevar tikt galā ar šo problēmu. Turklāt miteklī jau sen ir atslēgta elektrība nesamaksātu rēķinu dēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm