tv3.lv

Traģiska diennakts Latvijā: ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki, viens cietis

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 12 ugunsgrēki, kādā no tiem gājuši bojā trīs cilvēki, cietis viens un izglābts arī viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

2019. gada 11. decembrī 7:58

VUGD pārstāve Inta Palkavniece aģentūru LETA informēja, ka plkst. 17.37 ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Ventspils novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka pa dzīvojamās ēkas logiem redzama degšana ar atklātu liesmu un ēka deg 70 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt šorīt – plkst. 2.55 – ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novadu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties konstatēts, ka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu 50 kvadrātmetru platībā un pastāvēja liels sadūmojums. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki.

Vēl – plkst. 21.27 tika saņemts izsaukums uz kādu dzīvojamo ēku Rīgā, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, no viena ēkas dzīvokļa nāca lieli dūmi. Ugunsdzēsējiem ierodoties konstatēts, ka ugunsgrēks izcēlies vienā no ēkas dzīvokļiem. Izmantojot izbīdāmās kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji iekļuva dzīvoklī un no sadūmotajām telpām izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Naktī plkst.2.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzekni, kur aculiecinieki informēja, ka deg giroskūteris. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg giroskūteris, dīvāns un sadzīves mantas 10 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl sešus. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

Palkavniece apkopjot aizvadītās diennakts notikumus, kad ugunsgrēkos gāja bojā trīs cilvēks, bet cieta divi, kas nozīmē, ka šogad ugunsnelaimēs zaudētas jau 75 cilvēku dzīvības. Viņasprāt, lielu daļu no šīm traģēdijām varēja savlaicīgi pamanīt un novērst, ja vien mājoklī būtu uzstādīts dūmu detektors – reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, tas ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, pievērsīs cilvēku uzmanību, ļaus pašam izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Diemžēl aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos ar cietušiem un bojāgājušiem cilvēkiem ugunsdzēsēji glābēji spalgo dūmu detektora signālu nedzirdēja.

Kopumā Rīgā dzēstas četras ugunsnelaimes, divas citā pilsētā, bet novados dzēsti seši ugunsgrēki.

Diennakts laikā VUGD veicis arī 11 glābšanas darbus un saņēmis septiņus maldinošus izsaukumus.

Kopš gada sākuma valstī kopumā reģistrēti 8664 ugunsgrēki, tajos cietuši 257, izglābti 387, bet gājuši bojā 75 cilvēki, tajā skaitā trīs nepilngadīgie.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm