tv3.lv

Traģisks ugunsgrēks Imantā laupa dzīvību

Naktī uz piektdienu, Imantas mikrorajonā Rīgā izcēlās bīstams ugunsgrēks, kas pilnībā nopostīja kādu dzīvokli un laupīja tā saimnieka dzīvību. Iespējams, ja mājoklī būtu padomāts par ugunsdrošību un uzstādīts dūmu detektors, sekas nebūtu traģiskas.

“Pārbaudīts, divi cilvēki iekšā”, “stāv pie loga”, “dzīvoklī viens cilvēks”, šos uzrakstus uz visām dzīvokļu ārdurvīm piecstāvu mājā Mazajā Krūmu ielā aizvadītājā naktī atstājuši glābēji, strādājot pie paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atklāta liesma lielā platībā plosīja mitekli ēkas pirmajā stāvā, bet no intensīvās degšanas dūmi izplātījās uz augšstāviem, pakļaujot briesmām visus pārējos iemītniekus, kas pārsvarā ir cilvēki gados. Ceturtā stāva iemītniece Valentīna, saka, ja pie viņas durvīs nebūtu pieklauvējuši ugunsdzēsēji, viņa dzīvoklī nosmaktu.

“Es vispār tā apmulsu. Labi, ka ugunsdzēsējs manu kaķi izglāba un mobilo telefonu paņēma. Ugunsdzēsējs man uzvilka masku un izveda ārā, es turējos aiz viņa un tad izgāju uz ielas. Pateicoties ugunsdzēsējiem, viss pagāja mierīgi. Es pati piecelties nevarēju, viņi klauvēja pie durvīm un tikai tad es piecēlos. Ugunsdzēsēji visus pārbaudīja. Viņiem darbs noritēja organizēti, strādāja ļoti labi,” stāsta Valentīna.

Viņa pievienojās pārējiem iedzīvotājiem, kurus sekmīgi no ēkas izveda ugunsdzēsēji, tie kopumā bija 12 cilvēki. 15 ļaudis spēja no nama izglābties pašu spēkiem. Ugunsdzēsēji degušajā istabā uzgāja vīrieti un sievieti. Saimnieks diemžēl jau bija miris, iespējams, nosmacis indīgajos dūmos, taču sievietes dzīvību neatliekamas medicīniskās palīdzības dienestam izdevās izglābt. Ārstu palīdzība bija nepieciešama ceturtā stāva iedzīvotajam.

Divās stundās glābēji 18 kvadrātmetru lielo ugunsgrēku apdzēsa. Piektdien par traģisko postažu liecina pie dzīvokļa izmētātās sadegušās mantas, logi bez stikliem un melnā kāpņu telpa. Oficiāla slēdziena par postažas cēloņiem pagaidām nav, taču tiek pieļauts, ka ugunsgrēks izcēlās bojātas elektroinstalācijas dēļ.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm