tv3.lv

Tukumā ugunsgrēks posta pašvaldības graustu un draud pārmesties uz blakus esošo māju

Tukumā, Pļavas ielas, pirmā nama iedzīvotāji piedzīvojuši satraukuma pilnu nakti – ap diviem naktī cilvēkus pamodināja milzu liesmu atblāzma un sprāgstoša šīfera troksnis, vēsta raidījums “Degpunktā”.

2020. gada 22. decembrī 22:40

Tukuma pašvaldībai piederošais divstāvu nams pamatīgi cieta ugunsgrēkā. Iznīcināts tā jumts, izsisti dzīvokļu logi un noplūdināti vairāki stāvi. Kādam aculieciniekam izdevās iemūžināt biedējošo ainu, kad liesmas ēkas jumtu plosīja pilnā sparā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Degošajā celtnē neviens no mitekļiem nebija apdzīvots, bet liesmu mēles draudēja pārmesties uz blakus esošo māju. Tās iedzīvotāji tika pamodināti un steigušies savus dzīvokļus pamest. Viena no tām bija Aiga, viņas dzīvoklis atrodas ēkas otrajā stāvā. Cilvēki esot klieguši, ka blakus deg māja. Aiga stāsta, ka ugunsdzēsēju rīcība bijusi ļoti operatīva.

Ar aptuveni 50 kvadrātmetru lielo postažu cīnījās ugunsdzēsēji no Tukuma daļas un Kandavas posteņa. Neatkarīgi no tā, ka oficiāli nams neskaitās apdzīvots, glābēji pārbaudīja visus stāvus un ēkas telpas.

Pārmeklējot ēku, tajā cilvēku nebija un izdevās nosargāt blakus esošo māju. (..) Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 06.00 no rīta,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Tukuma daļas komandieris Viesturs Driķis.

Ugunsgrēku, visticamāk, izraisīja kāds no Aigas pieminētajiem klaidoņiem, kas pamestajās telpās nakšņoja. Namā nebija elektrības, tādēļ iespējams, ka ugunsgrēks izcēlās cilvēku neuzmanīgas rīcības ar atklātu uguni dēļ. Māja stāvot pamesta astoņus gadus. Pa dienu tur neviens nemēdza staigāt, bet vakaros, kā stāsta vietējie, esot mitinājušies bezpajumtnieki.

Nama īpašnieki, proti, pašvaldība, šobrīd gaida turpmākos soļus no Valsts policijas pārstāvjiem. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros likumsargi skaidro ugunsgrēka cēloņus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tukuma domes speciāliste mājokļu jautājumos Ligita Proņina

“Kad mēs saņemsim apstiprinājumu, ka var droši doties tajā īpašumā un norobežot, tad pirmais solis būs viennozīmīgi – norobežošana svešu personu iekļūšanai. Pirmais un svarīgākais. Tālākais solis būs pēc tam. Kopā domāsim, ko ar to īpašumu darīt – vai ir lietderīgi atjaunot. Tas ir vairāku speciālistu lēmums.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm