Tuvojoties aukstākam laikam, aicina pievērst uzmanību dūmvadu tīrībai

29. septembrī 21:05

Tie, kuri neizmanto centrālo apkuri, var paši izvērtēt, kad sākt apkurināt savas telpas, taču, pirms tas tiek darīts, ir svarīgi iztīrīt sev piederošo dūmvadu. Laikam kļūstot drēgnākam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau vismaz reizi dienā saņem izsaukumu, kas saistīts ar sodrēju degšanu skurstenī.

Laikapstākļiem pasliktinoties un kļustot drēgnākam, iedzīvotāji, kuriem nav centrālās apkures, pamazām sāk apsildīt savas telpas ar dažādu kurināmo palīdzību. Lai sildīšanas process varētu notikt veiksmīgi, pirms tā obligāti jāveic dūmvadu tīrīšana, pretējā gadījumā neiztīrīta sistēma ir potenciāls ugunsgrēka izcelšanās iemesls.

“Kad pienāks laiks, uznāk pirmais sals, tad telefons ir karsts. Daudzos gadījumos paši tīra, tad iesprūst, netiek paši galā un sauc mūs,” stāsta sertificēts skursteņslaucītājs.

Regulāra dūmvadu tīrīšana ir priekšnoteikums drošībai, dūmvada efektīvai darbībai un ilgam kalpošanas laikam. Neiztīrītu sodrēju dēļ apkures ierīcēs pasliktinās vilkme, tās dūmo un nespēj nodrošināt nepieciešamo siltuma atdevi.

Biezā slānī sodrēji uz skursteņa sienām tiek atstāti arī, ja apkurē tiek izmantotas ogles. Sodrējiem degot, skurstenī rodas ļoti augsta temperatūra, kas sasniedz pat 1000 Cº un vairāk. Tāpēc atbilstoši ugunsdrošības noteikumu prasībām līdz 1. novembrim skursteņiem ir jābūt iztīrītiem.

“Sodrēji aizdegas, visticamāk, no tā, ka ilgāk tiek kurinātas krāsnis. Sodrēji ir degšanas produktu pārpalikumi. Mums vismaz viens izbraukums dienā ir tādēļ, ka deg sodrēji. Aukstajā periodā esam braukuši pat 30 reizes dienā,” norāda Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks.

Degot skurstenim, dzēšanas darbus labāk atstāt ugunsdzēsēju ziņā. Pamatā šādos gadījumos liesmas tiek apslāpētas, izmantojot tehnisko sāli, jo strauja apkures sistēmas atdzesēšana ar aukstu ūdeni var veicināt plaisāšanu. Kaut arī var likties, ka skursteņslauķa pakalpojumi ir ļoti dārgi, tā nebūt nav. Vidējā cena svārstās ap 50 eiro, par padarīto darbu tiek sniegta garantija apkures sezonai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm