tv3.lv

Ūdens degošā eļļā izraisa pamatīgu uzliesmojumu virtuvē

Ķibeles gatavojot ēst gadās bieži, tādēļ ugunsdzēsējiem ikdienā ir ne mazums izsaukumu, kuros palīdzība nepieciešama tā teikt “pie plīts”. Brīvdienās Rīgā Lokomotīves ielā, kādā virtuvē uzliesmoja eļļa. Ar radušos situāciju, iespējams, varēja tikt galā neiesaistot glābējus, bet diemžēl liesmu apdzēšanā tika izvēlēta nepareiza taktika.

Vienā no deviņstāvu mājas virtuvēm sestdien, 8. janvārī, kāds cilvēks guva skaudru mācību, ko vajadzētu paturēt prātā ikvienam, kurš ķeras klāt maltītes gatavošanai. Lokomotīves ielā katliņā aizdegās eļļa un, mēģinot ātri glābt situāciju, gatavotājs uzlēja ugunij ūdeni. Tas radīja vēl lielāku uzsliesmojumu un cilvēkam bija nepieciešama mediķu palīdzība.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) “Degpunktā” uzzina, ka šis bijis netipisks gadījums un šī ir tā reize, kad atkal vajag atsvaidzināt zināšanas ko darīt un nedarīt šādos momentos.

“Šādos ugunsgrēkos vajadzētu izvairīties no ūdens liešanas degošā eļļā, jo reakcija ir sprāgšana. Līdz ar to arī šajā gadījumā ugunsgrēka platība bija divi kvadrātmetri – plīts virsma, katls un tvaika nosūcējs. Melni tvaiki aiziet tālāk pa visu virtuvi. Pirmā lieta, ko vajadzētu izmantot, ir trauka vāks, kuru jāliek virsū. Tad jāizslēdz gāzes padeve, elektriskās plīts gadījumā, jāpavelk trauks nost no karstās virsmas,” norāda VUGD.

Vēl viens variants ir ātri meklēt dzeramo sodu un biezā kārtā apbērt degošo katliņu vai pannu. Protams, arī ugunsdzēšamais aparāts var nākt talkā.

“Ir arī speciālie ugunsdzēsības pārklājiem, kurus var iegādāties speciālajos ugundzēsības veikalos. Tos sedz virsū degošajam traukam un atstāj. Nekādā gadījumā nedrīkst ņemt pārklāju nost un skatīties, vai liesma ir apdzēsta,” norāda VUGD.

Ja redzat, ka liesmas jau ir izplatījušās, neriskējiet ar savu veselību, nekavējoties sauciet glābējus.

Un atcerieties, ka šis noteikti nav eksperiments, kuru prieka pēc izmēģināt mājās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm