tv3.lv

Ugunsdzēsējiem šajās Ziemassvētku brīvdienās darba bijis mazāk nekā pērn un aizpērn

Šā gada Ziemassvētku brīvdienās ugunsdzēsējiem bijis mazāk darba nekā 2018. un 2017. gada Ziemassvētku brīvdienās, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

2019. gada 27. decembrī 9:31

Šogad trijās Ziemassvētku brīvdienās jeb laikā no otrdienas plkst. 6.30 līdz piektdienas plkst. 6.30 Latvijā kopumā dzēsti 27 ugunsgrēki un tajos cietuši divi cilvēki. 2018. gada Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki, bet cieta astoņi, savukārt 2017. gada Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi, bet cieta seši cilvēki. Pērn un aizpērn Ziemassvētkos gan bija vairāk brīvdienu pēc kārtas nekā šogad.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienīgais ugunsgrēks ar cietušiem cilvēkiem šajās brīvdienās tika dzēsts trešdienas rītā Rīgā, kur dega dzīvoklis kādā piecstāvu dzīvojamā mājā. No ēkas evakuējās 55 cilvēki, bet ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Savukārt ceturtdien plkst. 15.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Olaines novada Olaines pagastā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamās mājas otrais stāvs un jumts kopumā 135 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no degošās ēkas evakuējās viens cilvēks. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts vien pēc pusnakts – plkst. 0.34.

Kā katru gadu, arī šogad Ziemassvētku brīvdienās fiksēti vairāki ugunsgrēki, kuru iespējamais izcelšanās iemesls ir saistīts ar degošām svecēm, kas atstātas bez uzraudzības, tai skaitā adventes vainagos un eglītēs. Šogad Ziemassvētku brīvdienās tādi gadījumi bijuši divi.

VUGD atgādina, ka, dedzinot sveces, jāievēro maksimāla piesardzība un jāparūpējas, lai liesmas neaizsvilina adventes vainagu, eglīti vai kādas dekorācijas. Ugunsdzēsēji arī aicina laikus mājās uzstādīt dūmu detektoru, kas ziņos par telpās izveidojušos sadūmojumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm