tv3.lv

Ugunsgrēkā Bolderājā bojā iet pensionāre

Brūžu ielas ceturtā nama pirmajā stāvā dzīvojošie pēc piedzīvotās ugunsnelaimes ar saviem otrā stāva kaimiņiem tagad var sarunāties caur milzu caurumu griestos, jo liesmas pamatīgi izpostīja kādas sirmas kundzes īpašumu un skāra blakus dzīvokļus. Sievietes miteklis sāka degt ap plkst. 23.00 vakarā, un neatkarīgi no tā, ka kaimiņi parasti viens otru pieskata, šoreiz par nelaimi kļuva zināms stipri par vēlu.

“Gados vecā kundzīte kurināja krāsniņu, acīmredzot aizmiga, un tā arī viss aizgāja. Droši vien liesma kaut kā pakāpeniski iekūrās? Man griesti sāka sprakšķēt. Es atstiepu kāpnes, uzkāpu, bet no griestiem nāca tāds karstums. Es pat pirkstu apdedzināju,” stāsta pirmā stāva iedzīvotājs Aleksandrs.

Protams, ka tas pārbiedēja mājiniekus ne pa jokam un cilvēki sāka celt trauksmi. Kaimiņiem bija rezerves atslēga no kundzes dzīvokļa un, paverot ārdurvis, atklājās, ka 25 kvadrātmetrus lielo mitekli plosa uguns liesmas.

Dzīvokļa saimnieci, kurai ir pāri par 80 gadiem, ugunsdzēsēji iznesa ārā, bet mediķi bija bezspēcīgi, lai glābtu sievietes dzīvību. Ja ugunsgrēks māju piemeklētu kaut stundu vēlāk, upuru būtu vairāk, spriež vietējie: “Tas notika vakarpusē. Tieši tā, visi jau gatavojās gulēt. Ja es būtu aizgājis gulēt ātrāk, tad viss. Mēs tad vairs nepamostos.”

Dūmu detektori nebija uzstādīti arī kaimiņu dzīvokļos. Uz jautājumu, kāpēc iepriekš netika padomāts par ugunsdrošību, iedzīvotāji atbild vienkārši, – tāpēc, ka māja ir veca.

Ar pārējām ugunsgrēkā cietušajām ģimenēm šodien jau aprunājas sociāla dienesta pārstāvji, un vismaz trīs dzīvokļu saimniekiem ir piedāvāts pagaidu miteklis. Par turpmāko mājas likteni un tajā veicamajiem remontdarbiem tiks viesta skaidrība pēc apskates, ko veiks būvvalde.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm