tv3.lv

Ugunsgrēka dēļ pieci cilvēki Sesavas pagastā paliek bez pajumtes

Vienīgais, kas sastopams pie degušās daudzdzīvokļu mājas, ir apjucis suns, kurš pieder vienam no nama iedzīvotājiem. Tuvumā dzīvojošā kaimiņiene Iveta stāsta, ka saimnieks dzīvnieku tur nav vienu atstājis un, ja būs nepieciešams, četrkājaini viņa paņems padzīvot pie sevis. Pirmdienas pēcpusdienā, pamanot nākam dūmus no kaimiņu sētas, sieviete sauca glābējus, bet viņas dēls devās mājiniekiem palīdzēt.

“Drausmīgi bija, tās sajūtas bija trakas, jo šausmīgi ātri tas viss aizdegās, tā sāka brakšķēt, šīferi sāka lidot pa gaisu. Sieviete vēl pateica, ka tur četri gāzes baloni ir iekšā, tad bija neomolīgi. Pie mājas visus stāvošos traktorus apkārtējie paspēja aizvilkt,” stāsta Iveta.

Gāzes balonus iznešanu no degošās ēkas vietējie atstāja ugunsdzēsēju rokās, savukār Ivetas dēls no nama pirmā stāva palīdzēja izkļūt penionārei, kurai ir ierobežotas kustības. Pārējie mājā dzīvojoši ārā spēja tikt paši. Šobrīd domas dalās par to, kas nelaimi izraisīja.

Atbildību mājninieki noveļ viens uz otru. Viena no versijām par notikušā cēloņiem – elektrības īssavienojums, otra – neuzmanīga smēķēšana. Viena no mājas iemītniecēm, kāda sieviete apgalvojusi, ka ugunsgrēks izcēlies no kaimiņa dzīvokļa.

Jelgavas novada pašvaldībā stāsta, ka ēka ir privātīpašums un mājas īpašnieks namu bija izīrējis trīs ģimenēm, kopumā pieciem cilvēkiem. Māja patlaban nav apdzīvojama un visi pieci cilvēki palikuši bez pajumtes, bet, par laimi, tuvumā dzīvo viņu radinieki un šobrīd pagaidu mājvietas ir visiem nodrošinātas.

Elīna Lūsiņa
Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

“Pašlaik Jelgavas novada pašvaldības Sesavas pagasta pārvalde un pašvaldības sociālais dienests apzina ēku iedzīvotāju zaudējumus un nepieciešamo palīdzību. Līdz šim ir zināms, ka iemītniekiem ugunsgrēka laikā ir sadeguši dokumenti, tā kā tajā jomā droši vien viņiem vajadzēs kaut kādu palīdzību. Sociālā dienesta sociālais darbinieks sadarbībā ar ēkas iemītniekiem izvērtēs nepieciešamo atbalstu pamatvajadzību nodrošināšanai.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm