tv3.lv

Ugunsgrēkā dzīvoklī Liepājā iet bojā tā saimnieks; kā nelaimes cēloni pieļauj smēķēšanu telpās

Vakar agri no rīta ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Vānes ielas 11. namu Liepājā, kur iedzīvotāji bija sajutuši deguma smaku. Izklauvējušies durvīs un dūmu izcelšanās vietu neatrodot, dienesti devās prom. Bet trauksme tomēr bija pamatota, un jau divos dienā glābēji saukti vēlreiz. Šoreiz ugunsgrēks jau bija acīmredzams. Dega ceturtā stāva dzīvoklis. Vietējie redzējuši, ka ugunsdzēsēji no mitekļa iznes kaimiņu – jau nedzīvu, zilā maisā.

Mājas iedzīvotājs Mārtiņš norāda, kaimiņš esot mēdzis iedzert ar saviem draugiem. Viņš apstiprina, – ugunsdzēsēji adresē ieradušies jau no rīta, stundu meklēja, bet tobrīd neko nevarēja atrast, lai gan deguma smaka bija.

Nellija
Mājas iedzīvotāja

“No rīta jau bija ap 7.30-8.00, kad te jau bija ugunsdzēsēji un meklēja pa dzīvokļiem, kur varētu degt, jo kaut kas bija brīdinājis. Mazliet tā kā pēc dūmiem, kaut kāds mazliet piedūmojums, bet es atrodos otrajā stāvā, savukārt tas ir ceturtais stāvs. Man šķiet, ņemot vērā no dzīvokļa izsviesto gultu, ka varētu būt cigaretes pie vainas. Nezinu, kā ir bijis, tās manas domas.”

Arī citi vietējie ir pārliecināti, ka pie nelaba iznākuma 59 gadus veco vīrieti novedusi smēķēšana telpās.

Pretējā mājā dzīvojošā Sandra norāda, ka miteklī nebija dūmu detektora, ar ko varētu būt skaidrojams tas, ka arī kaimiņi neko nav dzirdējuši un ugunsgrēks pamanīts salīdzinoši vēlu. Dzīvokļi esot samērā norobežoti, jābūt pateicīgiem, ka nav vairāk bojāgājušo. “Bieži vien gadās, ka uzpīpē, aizmieg, un rezultātā traģēdija,” viņa spriež.

Mopēds un ledusskapis koridorā, mantas uz grīdas ceļu augstumā, visā dzīvoklī šauras ejas – tā glābēji šodien raksturo piekrauto vienistabas mitekli un piebilst, ka rūpes par ugunsdrošību šeit tiešām bijušas pēdējā vietā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGS) Liepājas 2. daļas komandiera pienākumu izpildītājs Mārtiņš Finks norāda, ka pēc dzīvokļa pārmeklēšanas secināts, ka tajā nebija uzstādīts dūmu detektors, kas būtu laikus brīdinājis par ugunsnelaimi. Plkst. 15.31 ugunsgrēks tika likvidēts, VUGD savu darbu pabeidza un tālāk strādāja policija. Kā iespējamo ugunsgrēka cēloni varot minēt ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni. Taču šo faktu vēl pārbauda Valsts policijas darbinieki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm