Ugunsgrēkā dzīvoklī Torņakalnā cieš četri bērni

2022. gada 5. decembrī 22:20

Īsi pirms plkst. 23 vakarā ar atklātu liesmu sāka degt kādas sievietes dzīvoklis Torņakalnā. Istabās atradās četri bērni vecumā no trīs līdz 11 gadiem. Piedūmojums apdraudēja arī pārējos mājas iedzīvotājus, vēsta “Degpunktā”.

Torņakalna iedzīvotāja Līga kopā ar ģimeni pavadīja mierīgu svētdienas vakaru, līdz ugunsgrēks kaimiņu mājā pamatīgi izmainīja gaisotni apkaimē. Kaimiņi sagrupējās un centās palīdzēt nelaimē nonākušajiem cilvēkiem, kas bija iesprostoti piedūmotajās telpās. Viens no apdraudētajiem iemītniekiem bija Līgas radinieks.

Līga stāsta, ka dēla meitene pirms desmitiem iznāca ārā uzpīpēt, bet drīz vien ieskrēja iekšā, sakot, ka māja deg. Blakus mājā dzīvojošais Līgas dēla draudzenes vectēvs ir gulošs cilvēks ar kustību traucējumiem.

Dega vecas koka mājas otrais stāvs, pēc tam bēniņi un jumts. Līgas dēla draudzenes vectēvs atradās augšstāvā. Jaunais vīrietis stāsta, ka pašaizliedzīgi metās iekšā degošajā mājā.

Līgas dēls stāsta, ka uzvilcis apavus, pārlēcis pāri sētai un ieskrējis iekšā otrā mājā, kur jau bija manāms piedūmojums. Tobrīd par savu dzīvību nedomājis, vien skrējis palīgā. Mitekļa durvis bija aizslēgtas, tāpēc devies pakaļ atslēgai un ātri vien to atslēdzis.

Evakuēties pašu spēkiem gan neizdevās. Līgas dēls kopā ar radinieku sagaidīja ierodamies operatīvo dienestu brigādes.

Līgas dēls stāsta, ka diemžēl draudzenes vectēvu pats saviem spēkiem nespējis evakuēt, tāpēc aizvedis uz otru istabu pie loga, kur abi kopīgi pasēdējuši pie atvērta loga. Drīz vien ieradās arī ugunsdzēsēji, sirmgalvim uzvilka masku, un abi tikuši ārā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līgas ģimenei paveicās – neviens no radiniekiem ugunsgrēkā ievainojumus neguva. Savukārt dzīvoklī, kurā sākās ugunsgrēks, joprojām atradās māte ar četriem maziem bērniem. Pie viņiem kaimiņi pašu spēkiem gan nevarēja, gan nedrīkstēja skriet. Mātei izdevās dabūt bērnus ārpus telpām.

Viņa stāsta, ka, izskrienot ārā uz ielas, pa trim logiem vēlās ārā dūmi. Sievietei no degošā dzīvokļa ir četri bērni, no kuriem mazākajai meitenei trīs gadi. Bērni tika izrauti ārā no gultas un aizvesti uz slimnīcu.

Notikuma vietā strādāja 33 ugunsdzēsēji ar deviņām specializētajām automašīnām. Ugunsgrēkā kopā cieta seši cilvēki. Nelaimes iemeslu skaidro policijas darbinieki.

Līga piemin, ka haotiskajā vakarā no sadegušā dzīvokļa saimnieces izskanēja zīmīga frāze. Iespējams, četru bērnu mātei kaut kas nogāja greizi, darbojoties ap krāsniņu.

Daudzi no mājas iedzīvotājiem izmitināti pagaidu mītnēs, tostarp Līgas radinieks. Šobrīd koka ēka ir tukša, izņemot kaķi pirmajā stāvā, kas gaida atgriežamies saimniekus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm