Ugunsgrēkos Madonas novadā un Jēkabpilī dzīvību zaudējuši divi cilvēki

Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos Madonas novadā un Jēkabpilī gāja bojā divi cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

2020. gada 19. novembrī 10:10

Trešdienas rītā ap plkst. 6.00 VUGD saņēma izsaukumu Madonas novadā, kur daudzdzīvokļu ēkā dega dīvāns un skapis nelielā platībā. Ugunsdzēsēji no piedūmotās ēkas iznesa cilvēku, kurš jau bija miris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt šonakt īsi pirms plkst.5 ugunsdzēsēji devās uz izsaukumu Jēkabpilī, kur daudzdzīvokļu ēkā dega dzīvokļa durvis un sadzīves mantas desmit kvadrātmetru platībā. Nevienā no ēkas dzīvokļiem nebija uzstādīti dūmu detektori.

No piedūmotās ēkas tika evakuēti trīs cilvēki un izglābti vēl deviņi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Tomēr viens cilvēks ugunsgrēkā gāja bojā.

Vakar ap plkst. 19.00 tika saņemts izsaukums uz Krustpils novadu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas un televizors nelielā platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, bet ugunsdzēsēji no piedūmotajām telpām izveda vēl trīs cilvēkus.

Uz degošā dzīvokļa ārdurvju sliekšņa tika atrasts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Dzīvoklī, kurā bija izcēlusies ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

Savukārt ap plkst.8.30 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas uz galda. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodota NMPD mediķiem. Arī šajā dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VUGD atzīmē, ka kopumā aizvadītajās divās diennaktīs ugunsnelaimes ir prasījušas divu cilvēku dzīvības, 11 cilvēkus izdevās izglābt, bet četri cilvēki ugunsgrēkos cieta. Ugunsgrēki bija platības ziņā nelieli, bet radīja spēcīgu sadūmojumu.

“Diemžēl dūmu detektori nevienā no mājokļiem, kur notika ugunsnelaimes, nebija uzstādīti. Aicinām būt līdzatbildīgiem par savu, tuvinieku un arī kaimiņu drošību un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus. Atgādinām, ka no šā gada 1. janvāra tā ir obligāta prasība – katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, savukārt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu,” drošības prasības atgādina VUGD.

Vakar ap plkst. 12.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Mežotnes pagastu, kur dega garāžu komplekss 150 kvadrātmetru platībā. Nepilnu četru stundu laikā šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Savukārt šonakt ap plkst. 5.00 tika saņemts izsaukums uz Tirzas pagastu Gulbenes novadā, kur deg šķeldošanai paredzēta zaru kaudze 300 kvadrātmetru platībā. Šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšana vēl turpinās.

Vakar Preiļu novadā glābēji no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva to Valsts policijas darbiniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm