tv3.lv

Nepieskatītas sveces izraisa ugunsgrēkus

Ugunsdzēsēji ar bažām gaida svētku brīvdienas, jo pie ikdienas glābšanas darbiem saistībā ar apkures iekārtu bojājumiem un nepareizas rīcības ar atklātu liesmu pievienosies sveču un lampiņu izraisītās nelaimes, vēsta “Degpunktā”.

2020. gada 23. decembrī 22:40

Pirms dažām dienām glābēju palīdzība bija nepieciešama kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem, jo miteklī izcēlās ugunsgrēks, ko, iespējams, izraisīja bez uzraudzības atstāts adventes vainags. Par laimi, negadījumā cilvēki necieta, bet īpašniekiem posts nodarīja ievērojamus finansiālus zaudējumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai nesabojātu svētku noskaņu un nesaskartos ar negaidītajiem tēriņiem, Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par elementāru drošību un būt īpaši piesardzīgiem, apejoties ar atklātu uguni.

“Ņemot vērā svētku laiku un to, ka adventes vainagi tagad jau krietnu brītiņu ir pavadījuši mājokļos un, ja tie ir gatavoti no dabīgiem materiāliem, kļuvuši sausāki, kā arī arī svecītes ir īsākas, un mēs tās dedzinām arvien vairāk. Arī karstums ir lielāks, līdz ar to cilvēkiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, dedzinot sveces adventes vainagos,” norāda VUGD pārstāve Agrita Vītola, piebilstot, ka glābējiem ik pa laikam pienāk izsaukumi par ugunsgrēkiem, kuros cilvēkam ir vai nu aizmirsies nodzēst sveci, vai kā citādi aizdegušies adventes vainaga rotājumi. Retāk tā rezultātā aizdegas mēbeles. Tas notiek tad, ja vainags jau krietnu laiku dedzis. VUGD aicina izvērtēt adventes vainaga izvietošanas vietu, lai tas neatrodas citu degtspējīgu priekšmetu tuvumā un lai tas atrodas uz nedegošas virsmas.

Nedegošā virsma pasargās brīdī, ja par sveci nejauši aizmirsts. Liesmas vismaz uzreiz nepārmetīsies uz galdu vai grīdu. Turklāt rūpīgi jāizvēlas vainaga izvietošanas vieta, tā lai svecēm nevarētu viegli piekļūt mazi bērni vai mājdzīvnieki. Visvairāk jāuztraucas par eglītēm.

“Pierastā aina ir eglīti novietot aizkaru tuvumā, līdz ar to iespējams, ka tur ir pavisam tuvu apsildes baterijas, līdz ar to eglīte labāk kalst un tā kļūst vēl degtspējīgāka. Noteikti vajadzētu raudzīties, lai tā neatrodas vietā, kur cilvēki garāmejot to var apgāzt. Labākais veids būtu atturēties no sveču dedzināšanas, iestiprinot eglītes zaros. Tas ir skaisti, bet tā ir atklāta liesma, kas rada papildu apdraudējumu,” norāda VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm