tv3.lv

Ugunsnelaime Rīgā: kamēr saimnieka nav mājās, izdeg viņa īpašums

Ugunsdzēsēji bieži vien cīnās ne vien ar liesmām, bet arī ar nokļūšanu pie degošā objekta. Visbiežāk problēmas rada pie daudzdzīvokļu ēkām novietotās automašīnas. Arī trešdien ugunsgrēka dzēšanas darbus Rīgā, Lielvārdes ielā, apgrūtinājuši vietējo spēkrati. Divpadsmitstāvu ēkā izdega dzīvoklis 25 kvadrātmetru platībā.

Kāda Lielvārdes 109. namā dzīvojoša vīrieša drēbes, kas karājas piemājas krūmā, piesaista garāmgājēju uzmanību. Trešdien pēc plkst. 21.00 dzēst ugunsgrēku ēkas septītā stāva dzīvoklī steidzās glābēji un dzēšanas laikā degošās mantas tika izmestas pa logu. Mājinieki par nelaimi nav nojautuši, pat tie, kuri dzīvo blakus cietušajam miteklim. Vienīgais, kas kaut ko nelāgu pamanījis, bijis augšstāva kaimiņš, kura dzīvoklī vairākkārt nostrādājis dūmu detektors.

Tā kā kāpņu telpā sadūmojuma nebija, glābēji, ierodoties adresē, sākotnēji pārmeklēja apkārt esošos dzīvokļus. Uzsilušas mitekļa durvis norādīja uz konkrēto degšanas vietu. Blakus dzīvojošie par ugunsgrēku uzzinājuši, kad jau bija nepieciešams evakuēties.

“Gandrīz nebija dūmu. Vispār nekā. Tāpēc mēs nezinājām, kas tur notiek. Kad atvēra durvis, dūmi sāka nākt,” stāsta kaimiņiene, kas dzīvo iepretim izdegušajam miteklim.

Savukārt dzīvokļa saimnieks par izdegušo mājvietu uzzinājis vien tad, kad atgriezies mājās no darba. Viņaprāt, noticis īssavienojums, iespējams, datoram. Apdrošināšanu diemžēl vīrietis nav iegādājies, un šobrīd paša spēkiem viss jāatjauno. Bojāts arī apakšstāva kaimiņienes dzīvoklis, bet sieviete stāsta, ka viņas miteklis ir apdrošināts, tādēļ satraukuma nav.

“Ūdens tecēja visu nakti. Koridorā, virtuvē. Ugunsdzēsēji nodzēsa. Gribu pateikt, ka esmu ļoti pateicīga ugunsdzēsējiem. Viņi man palīdzēja izglābt kaķi. Ļoti pateicīga viņiem! Strādāja visi roku rokā, viss labi. Bailīgi, protams, bija,” atzīst ēkas iedzīvotāja, kas mitinās zem cietušā dzīvokļa.

Glābēji pēc šā negadījuma uzsver ne vien dūmu detektora nepieciešamību katrā mājoklī, bet arī atgādina par automašīnu pareizu novietošanu pie ēkām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dažkārt tiek izmantoti domkrati, lai spēkratus pārvietotu, bet tas aizņem daudz laika. Par laimi, šoreiz tas nebija nepieciešams. Vietējie gan nepiekrīt, ka savas automašīnas novietotu pie mājas nepareizi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm