Ugunsnelaime Saulkrastos: sieviete postošā ugunsgrēkā zaudē visu

2022. gada 1. decembrī 20:52

Četras ugunsdzēsēju brigādes vairāk nekā 10 stundas cīnījās par kādās sievietes māju Saulkrastos, kas bija aizdegusies pilnā 300 kvadrātmetru platībā. Ceturtdien notikuma vietā redzamais skats ir skarbs – uguns nav saudzējusi neko, kas sievietei piederējis.

Gruzdošas krāstmatas ir vienīgais, kas ir palicis pāri no ugunsgrēka, kas trešdien plosījās vasarnīcu ciematā VEF-Biķernieki. Uguns nelaime atņēma kādai sieviete jumtu virs galvas, visas mantas un automašīnu.

“Es sadzirdēju tādu kā sprakšķoņu. Mums jau šeit bija gadījums, kad kaimiņam dega caurule. Es dzirdu, ka sprakšķ. Dzirdu, ka deg. Ka māja deg. Konkrēti deg. Paskatījos un redzēju, ka te deg. Atskrēju. Redzēju, ka viņa cenšas ar dārza šļūteni pati nodzēst liesmas. Bet kur nu, ja jau māja deg, ko tad ar dārza šļūteni var izdarīt. Varbūt tikai nedaudz apslāpēt. Izsaucām ugunsdzēsējus,” stāsta apkārtnes iedzīvotājs Ivans.

Šobrīd pati mājas saimniece atrodas ārstniecības iestādē. Ne ugunsgrēkā iegūto traumu dēļ, bet gan iedzīvotā stresa dēļ.

“Kad es piegāju mājai klāt, tā jau konkrēti dega. Kad mājas saimnieci pavilku nost, lai neapdeg, tad jau vairs… Kad atbrauca ugunsdzēsēji, jau visa māja bija ugunīs. Pat nevaru visu aptvert. Tās bija burtiski minūtes. Kad viss sākās un jau kad apdzēst bija par vēlu,” norāda vietējais iedzīvotājs.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā darbus uzsāka divos dienā, bet pabeidza vien nakts aizsegā īsi pēc pusnakts. Notikuma vietā strādāja Saulkrastu, Ādažu, Limbažu un Rīgas ugunsdzēsēju brigādes. Degšanas kopējā platība bija gandrīz 300 kvadrātmetru.

“Viss sākās, lūk, no šī stūra. Tieši te. No šī stūra. Kad jau attaisīja garāžas vārtus, gaiss tika klāt. Un viss aizgāja plašumā. (DP: Kā pati saimniece saprata, ka deg?) To es jums nepateikšu. To es nezinu. Kad atnācu, cilvēks jau bija pilnībā šokēts un nerunāja,” teic Ivans.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli pagaidām nav zināmi. Bet kaimiņš uzskata, ka tam vairs nav nozīmes. Viss ir zaudēts, un sieviete šeit vairs dzīvot atgriezties nevarēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm