tv3.lv

Ugunsnelaime Tukumā raisa aizdomas par dedzināšanu atriebības dēļ

Talsu ielas Tukumā iedzīvotājs ir pārliecināts, ka viņa konflikts ar kādu vīrieti izvērties par ļaunprātīgu atriebību, kas paveikta, aizdedzinot pagalmā blakus vīrieša dzīvokļa logiem esošo šķūni, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 1. februārī 23:18

Kaspars īrē dzīvokli Tukumā, kur viens pats audzina savu deviņus gadus veco meitiņu. Vakar abi devās uz blakus dzīvokli ciemos pie vecmammas, kas cēla galdā vakariņas. Meita maltītes laikā uz mirkli izgāja pagalmā un pēc pāris mirkļiem sāka raudāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cietušais Kaspars stāsta, ka meita esot ieraudzījusi liesmas. Izgājis ārā pats, arī Kaspars ieraudzīja atklātu liesmu tieši blakus viņa dzīvoklim esošajā šķūnītī. Liesmas bija parādījušās 15 minūšu laikā kopš viņš atstājis savu mitekli.

Kaspars paspēja paķert svarīgākās lietas un pārliecināties, ka viņa dzīvesvietas kaimiņi pamet iekštelpas.

Pirmais, ko viņš darīja, no dzīvokļa iznesa bērnu, gājis brīdināt par notikušo kaimiņus un ķēris pēc telefona, lai zvanītu glābējiem. Viņa dzīvoklis tobrīd bijis dūmu pilns.

Ugunsdzēsēju depo atrodas teju pāri ielai un palīdzība ilgi nebija jāgaida. Ugunsgrēks tika nodzēsts bez sarežģījumiem. Kaspara dzīvoklis tagad vairs nav apdzīvojams un viņam ar meitu jādzīvo pie vecmammas. Kaspara māte Zigrīda stāsta, ka tagad esot ļoti saspiests, gandrīz nākoties gulēt sēdus, tik vien kā bērni varot gulēt normālā stāvoklī.

Ģimene ir pārliecināta, ka notikušais nav nejaušība un kāds apzināti darīja viņiem pāri. “Tas ir tīšām pielaists, jo dzīvoklī nav ne ārtību, nekā. Otra puse pilnībā izdegusi. Tur noteikti kāds kādu degvielu iešpricējis, jo tā nevar tā aizdegties,” pieļauj cietušā Kaspara mamma.

Aizdomas krīt uz ģimenes paziņu, ar kuru Kaspars jau iepriekš strīdējies un pat sakāvies. Kaspara ģimene jau kādu laiku ar šo vīrieti nekontaktējas. Kaspars viņam neko neesot nodarījis, radušās vien domstarpības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zigrīda vīrieti esot redzējusi apkaimē pāris stundas pirms ugunsgrēka. Kaspars devās uz policiju ar iesniegumu, kur pauda savas aizdomas par ļaunprātību no paziņas puses. Ģimene zina, ka pilsētvidē ir izvietotas novērošanas kameras un policijai būs iespējams redzēt, kas staigājis pa apārtni.

“Cik saprotu, šodien skatīsies videonovērošanas kameru ierakstus,” norāda Kaspara māsa Aija.

Likuma sargiem gan nešķiet, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, tāpēc izmeklēšana neturpinās. Proti, krāsmatās nav atrodami pierādījumi, kas liecinātu par noziegumu.

Tur tika veiktas sākotnējas izmeklēšanas darbībās un pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu, paužot cerību, ka vainīgo izdosies saukt pie atbildības. Arī Kaspara māte saka, ka šajā gadījumā vainīgo noteikti būtu nepieciešams saukt pie atbildības.

Policisti gan neuzskata, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, tāpēc izmeklēšanu neturpinās. Proti, krāsmatās nav atrasti pierādījumi, kas liecinātu par ļaunprātīgu dedzināšanu. Pēc sākotnējo izmeklēšanas darbību veikšanas pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu. Sākotnējā materiālā kā ugunsgrēka cēlonis ir norādīts īssavienojums no vadiem, kas iet gar šķūnīti, skaidro Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs.

Tukuma iecirkņa priekšnieks norāda, ka nekas vēl nav nokavēts un cietušajiem ir laiks lūgt likuma sargus lietu pārskatīt. Šķūnīša īpašniekam esot tiesības desmit dienu laikā šo lēmumu pārsūdzēt prokuratūrā, norādot visus savus argumentus, un tad jau prokuratūra skatīsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm