Uz viņas ķermeņa aizdegās sintētiskās drēbes: ugunsnelaime Rīgā laupa sirmgalves dzīvību

4. oktobrī 20:45

Kādai pensionārei Rīgā maltītes gatavošana izraisīja nelabojamu nelaimi. Uz viņas ķermeņa aizdegās sintētiskās drēbes, un glābiņa vairs nebija. Kaimiņi par ugunsnelaimi uzzināja no skaļi pīkstošā dūmu detektora.

Pavisam nemanāma uguns nelaime pirmdien piemeklējusi kādas sirmgalves dzīvokli Ieriķu ielā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīri viņu atrada bez dzīvības pazīmēm, apkārt liesmojot grīdai, sadzīves mantām un gāzes plītij – kopumā trīs kvadrātmetru platībā. Tiek pieļauta iespēja, ka pensionāre, gatavojot ēdienu virtūvē pie plīts, nejauši aizdedzināja sev mugurā esošo apģērbu, taču starp kaimiņiem domas un piedzīvotā iespaidi dalās.

“Viņa jau bija ļoti veca. Knapi vairs staigāja. Gandrīz 100 gadu. Acīmredzot aizmirsa, kā izslēgt plīti, un aizgāja no dūmiem. Lai gan es nezinu detaļas. (TV3: Kā uzzinājāt, ka deg?) Viņai ir draudzene no devītā stāva, kura nesa viņai ēdienu. Viņa nobrauca lejā un dzirdēja dūmu detektoru, un sajuta dūmu smaku. Svarīgi, lai ir dūmu detektori, tāpēc ka, pateicoties tiem, izdevās maksimāli ātri reaģēt un izsaukt ugunsdzēsējus, un praktiski tur nekas daudz nesadega. Cik skatījos, pat aizkari palika, un tas viss ir vesels,” stāsta kaimiņš Artjoms.

“Viņa dzirdēja, ka tur iekšā stipri skan detektors; dūmi, ja ir signalizācija, ka mājā viss nav kartībā, ir ugunsgrēks. Un viņa pateica noteikti pazīstamam sētniekam, kurš atnāca ar savām atslēgām. Atvēra un uzreiz aiztaisīja, jo viss dzīvoklis bija pilns ar dūmiem. Es atvēru durvis. Bet tur stāv vīrietis, laikam viņš ir sētnieks, un mana kaimiņiene teica, ka vajag evakuēties. Kamēr es tā domāju, ak Dievs, kas notiek, izrādās, ka tur blakus ugunsgrēks un izsauca ugunsdzēsējus. Nepatīkami, ka tāds gadījums notika. Kaut kā dzīvojam, nemaz neaizdomājies un nekas. Vispār skarba lieta,” saka kaimiņiene Faina.

Seniore dzīvojusi viena vienistabas dzīvoklī. Vīrs ir miris, savukārt meita māti apciemojot reti. Vienīgais tuvākais draugs ir bijusi kaimiņiene no devītā stāva, kuras durvis šodien atvēra kāds vīrietis.

Nelaiķe tiek raksturota kā klusa un mierīga. Pēdējos mēnešus ļoti reti iznākusi no sava dzīvokļa. Šis bija arī pirmais gadījums, kad sirmgalve ir likusi par sevi manīt.

Tā kā skābekļa telpā bija maz, uguns nespēja izplatīties. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc šodien Ieriķu ielas deviņstāvu dzīvojamajā mājā nav saskatāmas nekādas liecības par vakardienas uguns nelaimi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm