tv3.lv

“Varbūt būtu izglābis…” Traģisks ugunsgrēks Ventspilī atņem dzīvību sirmai kundzei

Ceturtdien agri no rīta Ventspilī kāds vīrietis izdzirdēja savas sirmās kaimiņienes saucienus pēc palīdzības. Vīrietis redzēja, ka sieviete atrodas liesmu pārņemtā dzīvoklī, un metās viņai pakaļ, bet guva vieglus apdegumus un nebija spējīgs palīdzēt. Sieviete gāja bojā, bet viņas kaimiņš tagad mokas sirdsapziņas pārmetumos.

2019. gada 22. novembrī 20:40

Gints kopā ar sievu nu jau piekto gadu īrē dzīvokli Tārgales ielā, kādas divstāvu koka ēkas otrajā stāvā. Vienīgā mājas kaimiņiene Vera dzīvoja laulātajam pārim pretējās durvīs, un līdzcilvēkiem bija izveidojušās ļoti draudzīgas attiecības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Agrā rīta stundā Gints bija izgājis pagalmā un nenojauta par nelaimi, kas piemeklējusi 83 gadus veco kundzi. Augšstāvā pēkšņi atskanēja izmisīgi kliedzieni, un vīrietis nevilcinoties skrēja palīgā.

“Izgāju ārā uzsmēķēt, nācu atpakaļ un dzirdēju, ka viņa kliedz. Es uzskrēju augšstāvā, atrāvu durvis vaļā, bet tur viss bija liesmās,” stāsta Gints.

Kaimiņš instinktīvi metās iekšā Veras dzīvoklī, taču attapās, sajūtot sāpes. Uguns bija aizšķērsojusi izeju, un tai tikt cauri nebija iespējams.

Vīrietis izskrēja no mājas un trīcošām rokām centās telefonā uzspiest pareizu ugunsdzēsēju tālruņa numuru. Vīrietis sagaidīja glābējus pagalmā un norādīja viņiem, uz kurieni skriet.

“Viņi bija ātri, četras minūtes, un bija klāt,” saka Gints.

Sirmā kundze ugunsgrēkā gāja bojā. Ugunsdzēsēji iznesa sievietes mirstīgās atliekas un nolika pagalmā, kur stāvēja Gints. Kaimiņš nespēja palūkoties uz gulošās Veras pusi, jo jutās vainīgs, ka iepriekš nevarēja izlauzties cauri liesmu sienai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Atklāti sakot – nepiegāju klāt, nervi neturēja. Visu nakti neesmu gulējis, visu laiku domāju, ka varēju skriet iekšā. Varbūt būtu izglābis, varbūt ne. Es nezinu, es sevi tagad moku,” bilst Gints.

Viņu nomoka arī pārdomas par ugunsgrēka izcelšanās iemeslu, jo liesmas pārņēma dzīvokli vien 15 minūšu laikā. Vīrietis uzskata, ka nelaime cēlusies no krāsniņas un tai blakus novietotajiem viegli degošiem priekšmetiem.

Iespējams, mājā uzstādīts dūmu detektors būtu ātrāk brīdinājis par nelaimi. Tagad ēkā notiek remontdarbi, jo aizdedzies bija arī jumts. Gints pat apsver iespēju kopā ar sievu meklēt mājvietu citur, jo atgādinājumi par pārdzīvoto var izrādīties pārāk nomācoši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm