tv3.lv

“Varbūt kaut kas tur viņai notika…” Traģisks ugunsgrēks Baldonē laupa vientuļas seniores dzīvību

Ceturtdien, 3. oktobrī, postošā ugunsgrēkā Baldonē gājusi bojā kāda ratiņkrēslam piekalta pensionāre.

Ugunsgrēks bija izcēlies daudzdzīvokļu mājā. Vientuļajai sievietei neviens nesteidza palīdzēt, jo pat sajūtot dūmu smaku, kaimiņiem šķita, ka kārtējo reizi noticis kas mazsvarīgs, piemēram, piededzis ēdiens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trīsstāvu mājas iemītnieki Baldonē neilgā laikā kļuvuši gana izglītoti un labi informēti par rīcību ugunsgrēka gadījumos, jo vismaz reizi gadā vietējie ir spiesti saukt palīgā glābējus. Namā dzīvojošie līdz galam nespēj saprast, kāpēc dažos dzīvokļos regulāri kaut kas aizdegas.

Aizpagājušajā gadā ugunsnelaime piemeklējusi mitekli ēkas pirmajā stāvā, – piedegusi bez uzraudzības uz plīts atstāta panna ar ēdamo. Pēc nepilna gada līdzīgi noticis ar kādu īpašumu otrajā stāvā. Trešais ugunsgrēks, kas noticis ceturtdien ap plkst. 6.30, ne tikai pamatīgi izpostījis vienu no trešā stāvā mitekļiem, bet arī atņēmis kādas pensionāres dzīvību.

“Kaimiņiene gāja uz darbu pēc plkst. 6.00. Viņa sajuta dūmu smaku, uz darbu jāiet. Viņa piezvanīja sētniecei. Sētniece tad sāka mūs visus modināt. Mūs visus piecēla, izveda uz ielas. Pēc tam te divas ugunsdzēsēju automašīnas stāvēja, ātrā palīdzība un pašvaldības policija – visi,” stāsta vietēja iedzīvotāja Zinaīda.

Daudzi iemītnieki jau bija pametuši telpas vēl pirms glābēju ierašanās, bet ēkā vēl palikušos evakuējuši ugunsdzēsēji. Vīri, iekļūstot degošajā dzīvoklī, uzreiz steigušies palīgā nelaimē nokļuvušajai sirmajai kundzei, bet glābt viņas dzīvību jau bija par vēlu. Aptuveni 75 gadus vecā sieviete nosmakusi dūmos.

“Tā vecmamma slimoja, viņu pieskatīja un aprūpēja sociālais darbinieks. Varbūt kaut kas tur viņai notika… Runāja kāds, ka kaut kur brāļa meita dzīvo, bet vispār šeit pārsvarā dzīvo vientuļnieki. Ja kāds arī ir, tad ciemos nenāk. Sociālie darbinieki tikai nāk, apkalpo,” bilst Zinaīda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

12 kvadrātmetru plašais ugunsgrēks nodarījis skādi arī otrā stāva dzīvokļiem. Šobrīd iemītnieki likvidē postažas sekas, – tīra kāpņutelpu un vēdina dzīvojamās platības. Par notikušo ir informēts nama pārvaldnieks, kuram tuvākajā laikā priekšā ne mazums darba.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm