tv3.lv

Vēl pirms traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī otrdien atrasts miris cilvēks

Vēl pirms traģiskā ugunsgrēka Merķeļa ielas 8 nelegālajā hostelī otrdien šajā izmitināšanas vietā atrasts miris cilvēks, un kā iespējamais nāves iemesls ir apreibinošu vielu pārdozēšana, noskaidroja aģentūra LETA.

2021. gada 28. aprīlī 15:52

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola aģentūrai LETA apstiprināja, ka otrdien plkst. 11.07 saņemts izsaukums uz adresi Rīgā, Merķeļa iela 8. Izsaukuma vietā mediķi konstatējuši viena cilvēka nāvi, kas iestājusies līdz mediķu ierašanās brīdim, kā arī sniedza medicīnisko palīdzību vēl kādai personai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Rīgas dome sniegs palīdzību Merķeļa ielas ugunsgrēkā cietušajiem

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA apliecināja, ka policija sākusi kriminālprocesu un nozīmējusi ekspertīzes, lai noteiktu precīzu mirušās nāves iemeslu, taču persona, iespējams, mirusi no apreibinošo vielu pārdozēšanas.

Tāpat otrdien ap plkst. 18.00 policija vēlreiz saņēma informāciju, ka Merķeļa ielā 8 atrodas persona, iespējams, apreibinošu vielu ietekmē.

Notikuma vietā policija aizturēja vīrieti, pie kura atrasta šļirce ar, iespējams, narkotisku vielu. Policijā sākti arī divi administratīvā pārkāpuma procesi par narkotisko vielu glabāšanu nelielā apmērā un par atteikšanos no ekspertīzes narkotiku klātbūtnes noteikšanai organismā.

NMPD apstiprināja, ka dienests pēdējā mēneša laikā vismaz desmit reizes ir bijis izsaukumos uz konkrēto adresi – Merķeļa ielu 8. Visbiežāk izsaukumi bijuši saistībā ar apreibinošu vielu lietošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādās situācijās tiek ziņots policijai, norādīja dienestā.

Jau ziņots, ka ugunsgrēkā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bijā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie. Izsaukumu par ugunsgrēku glābēji saņēma neilgi pirms plkst. 5.00.

Pēc publiski pieejamās informācijas minētajā adresē atradies hostelis “Japanese Style Centrum”.

Internetā atrodamā informācija liecina, ka hostelis atradies 21. dzīvoklī. Zemesgrāmatas dati liecina, ka konkrētais īpašums kopš 2019. gada pieder 1996. gadā dzimušajam juristam Andrejam Gailim. Viņam pieder arī turpat netālu Marijas ielā 1 reģistrētais “Hotels & Apartments”, kuram šajā adresē ir hostelis. 2018. gadā uzņēmums apgrozīja 83 900 eiro un strādāja ar 31 788 eiro peļņu. Dati par 2019. un 2020. gadu nav pieejami.

Gailis ir bijušais Rīgas Juridiskās augstskolas studentu asociācijas prezidents, liecina dažādās datubāzēs pieejamā informācija. Jau pēc ugunsgrēka viņš trešdien sāka dzēst savus profilus dažādos sociālajos tīklos, novēroja aģentūra LETA. Piemēram, Gailis jau izdzēsis kontus no “Facebook” un “Linkedin”.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass trešdien žurnālistus informēja, ka minētā adrese jau no šā gada marta ir vairākkārt bijusi policijas redzeslokā.

Kopumā no marta policija uz šo adresi saņēmusi 16 izsaukumus par trokšņošanu un alkohola lietošanu. Līdz šim piemēroti 17 sodi par smēķēšanu koplietošanas telpās, alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, dzīvošanu bez deklarētas dzīves vietas un masku nenēsāšanu. Tāpat sākti pieci administratīvie procesi par masku nelietošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā konkrētā adrese apsekota 19 reizes.

Par nodarbināšanu bez līgumiem RPP informējusi arī Valsts ieņēmumu dienestu. Tāpat 30. martā un vēl 27. aprīlī rakstītas vēstules dzīvokļa īpašniekam, taču īpašnieks nav reaģējis un sniedzis informāciju par dzīvokļa tiesisko statusu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm