tv3.lv

Viesītē 11 gadus vecs zēns aizdedzina vectēva dzīvokļa durvis

Jēkabpils novada Viesītē daudzi vietējie iedzīvotāji saskārušies ar kādas ģimenes agresiju pret apkārtējiem, bet problēmas izrunāt vaininieki parasti nevēlas. Arī “Degpunktā” komandai neizdevās sastapt daudzbērnu mammu, kas saviem bērniem devusi pārāk lielu rīcības brīvību, taču par pēdējā laika izdarībām informācijas ir gana.

Aleksandrs šodien pēta sedegušās durvis un secina, ka tīšo dedzināšanu tās izturējušas godam, tomēr izskatās, ka viss būs jāmaina. Uz dedzinātāju viņš ļaunu prātu netur – tas ir 11 gadus vecs puika, kas dzīvo pretējās durvīs.

“To izdarīja puika vārdā Kristaps. Viņš patlaban atrodas Daugavpilī. Nekāda naida mūsu starpā nebija, taču viņš pielika pie durvīm sistēmas un tās aizdedzināja. Pēc tam pats sāka raudāt, ka deg. Kristaps slims ar nerviem. Pats sāka raudāt, – deg, deg, deg, pats nobijās,” saka ugunsgrēkā cietušā dzīvokļa saimnieks Aleksandrs.

Kaimiņiene Inese, kas ir Kristapa mamma, durvis mums vaļā never, kaut gan dzirdams, ka viņa ir mājās. To, ka Ineses bērni, tajā skaitā Kristaps, ne pirmo reizi iekuļas nepatikšanās, uzzinām no citiem kaimiņiem. Vietējiem ir bail, ka vienudien kāds neuzlaiž gaisā gāzi. Apkārtējie arī atklāj, ka Kristaps ir Aleksandra mazdēls.

Kaimiņiene, Viesītes iedzīvotāja Irēna, stāsta, ka zēns ir cietušā mazdēls. Jau trešo reizi šāds mēģinājums ir, zēnam esot problēmas ar mentālo veselību. Pirmo reizi viņš aizdedzināja mātes sētu, otrreiz – aizkarus, pēc tam – vectēva durvis. Dēla māte atradusi kavalieri, ar ko pavadot kopā laiku, bērnus pienācīgi nebarojot. Zēns tagad esot aizvests uz Daugavpili.

Cita kaimiņiene stāsta, ka jezga minētajās mājās ir allaž. Tajās gan it kā neesot problēmas ar alkoholu, bet visādi iet. Sievietes mazdēls mācās vienā klasē ar zēnu, kurš izraisīja ugunsgrēku.

Arī Zemgales reģiona policijā apstiprina, ka notikušais ugunsgrēks faktiski ir incidents radu starpā. Turklāt iespējamais vaininieks ir nepilngadīgs, tāpēc izmeklētājiem šobrīd ir grūti ieskicēt lietas attīstības scenārijus. Notiek apstākļu pārbaude.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bet, pat ja vectēvs par noziegumu iesniegumu pret mazdēlu nerakstīs, zaudējumi tik un tā ir nodarīti arī kopīpašumam – mājas kāpņu telpai, un, iespējams, vismaz finansiāli par izdarīto būs jāatbild bērna vecākiem.

Raidījuma producents
15 gadus ir raidījuma "Degpunktā" satura veidotājs un producents. Ziņo par krīzes situācijām un krimināla rakstura tēmām - ugunsgrēkiem, satiksmes negadījumiem, noziegumiem, dabas stihijām. Visvairāk saista stāsti, kas veltīti labdarībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm