tv3.lv

“Viņa šodien piespiedu kārtā bija jāizliek no dzīvokļa”; lai izvairītos no tiesu izpildītājiem, sieviete izraisa sprādzienu daudzdzīvokļu namā

Astoņas stundas – tik ilgi ugunsdzēsēji strādāja Rīgā, Tallinas ielā, līdz pabeidza eksplozijas un ugunsgrēka seku likvidāciju, kas naktī izcēlās kādā daudzdzīvokļu namā. Ugunsgrēka iemesls ir visai neparasts. Tas sācies ar eksploziju, kas bijusi domāta kā sveiciens tiesu izpildītājiem.

2020. gada 12. februārī 20:57

Nakts vidū gandrīz vienlaikus glābšanas dienesta dežūrdaļā atskanēja vairāki zvani no satrauktiem Tallinas ielas iedzīvotājiem, kuri ziņoja par ugunsgrēku kādā mājā. Turklāt zvanītāji norādīja, ka pirms uzliesmojuma bijis dzirdams spēcīgs troksnis, līdzīgs jaudīgai eksplozijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Iespējams, ka tas bija gāzes katls, jo norībēja visa māja. Pēc tā sprādziena momentāni bija lielas liesmas. Es arī zvanīju ugunsdzēsējiem, bet dzirdēju, ka pieņem jau no citiem zvanus arī par šo adresi,” stāsta vietējā iedzīvotāja Irīna.

No pamatīgā blīkšķa kājās sacelti teju visi Tallinas ielas trešā nama apkaimē dzīvojošie, līdz ar viņiem arī visi pilsētā esošie operatīvie dienesti.

“Es vēl nebiju pamodusies, man kaimiņiene zvana un vai, vai tu dzirdēji, ka sprādziens bija, bet mums taču sētā viss ir kārtībā. Sāka gaudot, ātrā palīdzība, ugunsdzēsēji. Pieeju klāt pie loga, un te bija tāda mašīna ar ugunīm, ka sētā varēja šujamadatu atrast – viss gaišs,” saka vietēja iedzīvotāja Benita.

Uguns liesmas plosījušas divstāvu daudzdzīvokļu koka mājā, 3B namā, kas atradies iekšpagalmā. Ugunsdzēsēji bloķējuši automašīnu un gājēju kustību Tallinas un Miera ielas apkaimē, pieslēgušies pie tuvākajiem hidrantiem, izritinājuši šļūtenes un devušies degošajā ēkā. Pie nama glābējus sagaidījuši daži iemītnieki, kuri evakuējušies pašu spēkiem, un vēlāk noskaidrojies, ka cilvēki par mata tiesu paglābušies no traģēdijas.

“Nabadziņi cietuši, no otrā stāva lēca ārā pa logiem. Vīrietis un sieviete, vīrs un sieva. Viņi lēca no otrā stāva, naktī. Paldies Dievam, lūzumu nav. Viņi lēca, jo vairs nebija kur likties. Uguns bija tāda, viss notika ļoti ātri,” raidījumam “Degpunktā” atklāj vietējā iedzīvotāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Glābēji vairākās stundas cīnījušies ar postažu, situāciju apgrūtinājis arī tas, ka uguns plosījusies vairākās grūti sasniedzamās vietās, piemēram, starpstāvu pārsegumos, un, lai tiktu līdz perēklim, ugunsdzēsējiem bija jālauž nama konstrukcijas. Diemžēl dzīvokļu pārmeklēšanas laikā nama pirmajā stāvā glābēji atrada bojāgājušo – cienījama vecuma sievieti. Viņas ķermenis gulējis virtuvē.

“Viņa šodien piespiedu kārtā bija jāizliek no dzīvokļa. Viņa jau iepriekš draudēja visu aizdedzināt. To viņa ir izdarījusi un pati aizgājusi mūžībā. Izskanēja versija, ka viņa nebija gaidījusi, ka sprāgs. Viņai bija krāsns un gāzes apkure. Viņa atvēra vaļā plīts riņķus un, visticamāk, atvēra krāsni. Eksplozija viņu aizsvieda. Teica, ka viņa gulējusi uz muguras. Vārdu sakot – briesmīgi,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Vai bojāgājušajai tiešām bija vēlme noslēgt rēķinus ar dzīvi, vai arī notikušais ir nejaušība un sieviete plānojusi tikai izraisīt ugunsgrēku – visticamāk, atbildi uz šo jautājumu vairs neatradīs neviens. Taču viens ir skaidrs, ka šādā veidā zem tiesu izpildītāju lupas nokļuvusī kundze pārgalvīgi riskējusi ar pārējo iedzīvotāju dzīvībām un īpašumu. Pati māja postažā cietusi tik pamatīgi, ka, visticamāk, tiks nojaukta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm