tv3.lv

“Viņa piegāja, atvēra logu, un virtuvē ievēlās dūmi.” Salaspilī izcēlies bīstams ugunsgrēks

Svētdien Salaspilī vairāki cilvēki tika pārsteigti nesagatavoti, kad dienas laikā kāpņutelpu piepildīja smacējoši dūmi. Par laimi, ugunsdzēsēji ieradās laikus un paspēja sniegt palīdzību visiem, kas bija nelaimē. Viens cilvēks tika nogādāts slimnīcā.

Svētdien ap plkst. 14.00 dienā pensionāre Kristīne savai mazmeitai cepa kartupeļu pankūkas, līdz deviņus gadus vecais bērns sajuta nepatīkamu deguma smaku virtuvē: “”Vecmāmiņ, kas tā par smaku?” Es pati neko nepamanīju. Es atbildu: es nezinu, Jūlija. Viņa piegāja, atvēra logu un virtuvē ievēlās dūmi.”

Izrādās, dega nevis Kristīnes gatavotais ēdiens, bet gan kaimiņu dzīvoklis otrajā stāvā. Meitene pārbijās un izskrēja no dzīvokļa, cenšoties atrast savu māti. Pensionāre Kristīne izbīlī zaudēja spēju orientēties: “Durvis nebija iespējams atvērt, abas istabas bija pilnas ar dūmiem. (DP: Ko jūs darījāt?) Es neko neredzēju, viss bija tumsā, kā miglā, melns.”

Ugunsdzēsēji piecus cilvēkus, tajā skaitā Kristīni, izglāba, izmantojot elpošanas maskas. Citi bija evakuējušies pašu spēkiem: “Viņi mani pacēla, ar vienu roku atbalstot mugurkaulu, ar otru kājas. Es nevarēju uzkāpt uz trepēm.”

Kamēr plosījās ugunsgrēks un mājas iedzīvotājus pagalmā aprūpēja mediķi, degošā dzīvokļa saimniece Gaļina bija izgājusi pastaigāties. Nākot mājās, viņa ieraudzīja traci un stāsta, ka bija gatava paģībt.

Kaimiņš Jānis bija atnācis apraudzīt Gaļinu un salabot uzlauztās ārdurvis. Viņš uzskata, ka ugunsgrēka cēlonis bija īssavienojums kādā no virtuves elektroierīcēm. Viņam piekrīt arī dzīvokļa saimniece.

Gaļinas mājvieta izdega kopā 15 kvadrātmetru platībā. Viņa kopā ar dēlu tagad centīsies izveidot plānu, kā mājvietu atjaunot un cik tas izmaksās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm