Viss kurināmais ziemai pagalam: ģimenei Rīgā nodedzis malkas šķūnītis

2022. gada 2. decembrī 21:07

Naktī uz ceturtdienu kāds ļaundaris pastaigājās pa Biķernieku ielu un izlēma aizdedzināt 208. nama sētu. Liesmas izplatījās uz tuvumā esošo šķūni, kurā atradās rūpīgi sagatavoti malkas krājumi ziemai. Kurināmais tika zaudēts, un ģimene ir izmisumā.

Nikolajs ar ģimeni jau bija aizmiguši, kad trokšņi pagalmā uzrāva mājiniekus no naktsmiera. Šķūnītis, kurā stāvēja ziemai paredzētā malka, bija negaidīti uzliesmojis.

“Kaimiņiene ieraudzīja un pazvanīja. Izsauca ugunsdzēsējus, un pēc tam tikai mēs ieraudzījām,” saka sadegušo šķūnīšu īpašnieks Nikolajs.

Viņš stāsta, ka sievietes apraksts par nakts notikumiem liecina par ļaunprātīgu dedzināšanu. Šķūnī vai tā tuvumā īssavienojuma draudi nav reāli – elektrība ir pieslēgta tikai mājā, kurā dzīvo ģimene.

“Runā, ka aizdedzināts speciāli. Kaimiņiene stāsta, ka sāka degt sēta, viņa redzēja, ka uzliesmo sēta, un pēc tam pārmetās uz jumtu. Ziniet, kā tas ir. Ieraudzīja gaismiņu logā, aizgāja paskatīties, bet kurš tad tur stāvēs klāt, kad viss jau ir aizdedzies. Stāsta, ka te tādi staigā. Pavisam nesen automašīnu esot aizdedzinājuši.”

Nikolajs uzteic ugunsdzēsēju darbu, taču apraksta pavadīto nakti kā ļoti sarežģītu arī operatīvajiem dienestiem. No tuvākā hidranta nebija iespējams izsūknēt ūdeni, pagaidām neesot saprotams, kāpēc. Dzēšanas darbi ilga vairākas stundas. Malka, kuru Nikolajs rūpīgi gatavoja ziemai, ir zaudēta, un tas ir pamatīgs trieciens ģimenes finansēm.

“Visu vasaru strādāju, nopirku sausu mežu. Sazāģēju. Es esmu invalīds pēc insulta. Man vajag samaksāt par darbu cilvēkiem, kuri nozāģēja, par to, kas izveda no meža un šeit saskaldīs,” teic Nikolajs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopā tika izrakstīti astoņi kubi, bet tie astoņi kubi maksā vairāk nekā 1000 eiro. Jā kāds naktī uz ceturtdienu ir pamanījis aizdomīgus cilvēkus vai darbības Biķernieku ielā, Rīgā, 208. nama tuvumā, viņš ir aicināts sazināties ar policiju pa tālruņa numuru 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm