Saturs turpinās pēc reklāmas

Zaudēja tuvinieku un palika bez dzimtas mājām: ģimenei Krāslavas novadā ir nepieciešama palīdzība

Latgalē, pašā Baltkrievijas pierobežā, nesen kādā viensētā notikusi traģiska ugunsnelaime – dzīvību zaudējis 39 gadus vecs vīrietis, bet kupla saime palikusi bez dzimtas mājām.

2021. gada 30. novembrī 21:17

Naktī no svētdienas uz pirmdienu Krāslavas novada Skļarovščinā jeb pierobežā, pavisam netālu no Baltkrievijas, notikusi nelaime. Ap plkst. 2.00 aizdegusies Akmeņlauku māja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tobrīd mājās atradusies saimnieka Antona Veļičko māsa un viņas dzīvesbiedrs Aleksandrs. Mājas saimnieks notikušo atceras šādi: “Man piezvanīja brālis. Teica, ka jābrauc šurpu, notikusi nelaime. (DP: Kad atbraucāt, kā šeit izskatījās?) Ugunsdzēsēji dzēsa, bija ”ātrie”. Arī policisti jau bija klāt. Mēs teicām: ”Galvenais, lai visi dzīvi…” Bet pienāca ugunsdzēsējs un pateica, ka vīrietis ir miris.”

Savukārt Antona māsa tobrīd jau atradusies ārstu uzraudzībā un vēlāk nogādāta Daugavpils slimnīcā, kur turpina ārstēties arī šobrīd. “Es saprotu, ka viņi šeit kaut ko pieslēdza. Gaismiņu virteni, cik sapratu. Es nezinu, kā tas gadījās, laikam iemiga un viss. (DP: Kas ar to virteni varēja notikt?) Īssavienojums, cik noprotu. (DP: Jūs tā lēšat, ka no šejienes sācies?) Jā, tieši no šīs vietas, redziet,” rāda mājas saimnieks.

Par spīti notikušajam, vīrs slavē ugunsdzēsējus par paveikto darbu, jo māja ir koka, un tas esot īsts brīnums, ka uguni vispār izdevies apdzēst, pirms tā aprijusi visu. Protams, ūdens šeit izliets tonnām: “Šobrīd mēs cenšamies visu iekonservēt. Vajadzētu jau te visu sakopt, bet šobrīd laikapstākļi to neļauj. Šobrīd centīsimies, paskatīsieties tur, vismaz virtuvi padarīt apdzīvojamu, jo māsai nebūs, kur iet. Viņai būt jānāk te atpakaļ.”

Ziemās īpašumu apdzīvoja un pieskatīja tieši Antona māsa ar dzīvesbiedru, bet pārējā ģimene mitinājusies tuvākajā pilsētā – Krāslavā. Savukārt vasarās visi septiņi pieaugušie un trīs bērni pamatā dzīvojuši šeit. Šobrīd ģimene dara visu, lai saglābtu, kas vēl palicis, un cenšas sakopt mazāk cietušo mājas galu, lai māsai būtu kur atgriezties, kad viņa tiks izrakstīta no slimnīcas.

Veličko saime būs pateicīga ikvienam, kurš radīs iespēju kā palīdzēt. Materiāls atbalsts protams būtu vislielākais atspaids grūtā brīdī. Tāpēc fonds “Pēc ugunsgrēka” ir atvēris tālruņus ziedojumiem. Ikviens, kurš var nākt talkā finansiāli, ir aicināts zvanīt pa tālruni: 90203909. Kuplajai ģimenei tiks ziedots viens 1,50 eiro. Savukārt zvanot uz tālruni 90006860, cietušajiem dāvināsiet 4,27 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas