tv3.lv

Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos izglābti septiņi cilvēki, bet deviņi – cietuši

Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos izglābti septiņi cilvēki, bet deviņi – cietuši, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

2020. gada 28. decembrī 9:36

Tostarp 27. decembrī plkst. 17.05 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Gulbenē, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā dega dzīvoklis 30 kvadrātmetru platībā. No degošā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis uz tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. No piedūmotās ēkas tika evakuēti 14 cilvēki. Plkst. 19.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr 26. decembrī plkst. 20.50 tika saņemts izsaukums uz Salaspils novadu, kur divstāvu dzīvojamās ēkas pagrabā dega pirts piecu kvadrātmetru platībā. Mēģinot dzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 23.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz 26. decembri plkst. 01.02 tika saņemts izsaukums Olaines novadā, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega pagrabs, starpstāvu pārsegums un piebūve kopumā 85 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 05.16 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien, 25. decembrī, plkst. 21.08 tika saņemts izsaukums uz Grobiņu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega krāsns divu kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti NMPD darbiniekiem. Plkst. 21.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz piektdienu, 25. decembri, plkst. 01.01 VUGD saņemts izsaukums Bauskā, kur piestāvu ēkas atkritumu savākšanas telpā konteinerā dega atkritumi divu kvadrātmetru platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums kāpņu telpā. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas maskas, no piedūmotās ēkas izglāba trīs cilvēkus. No ēkas evakuējās kopumā 11 cilvēki. Plkst.01.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ceturtdien, 23.decembrī, plkst.19.09 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur divstāvu mājā dega otrā stāva dzīvoklis un starpstāvu pārsegums kopumā 45 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā izglābti trīs cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.00.15 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Rīgā no upes izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem, kā arī Lapu ielā, Rīgā parkā izvietotam Ziemassvētku rotājumam dzirksteļoja lampiņa. Pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” darbinieks atslēdza elektrību un atklātas degšanas notikuma vietā nebija.

VUGD atgādina par nepieciešamību ievērot maksimālu piesardzību, dedzinot sveces. Tāpat VUGD aicina parūpēties, lai sveču liesmas neaizdedzinātu adventes vainagu vai tā dekorācijas, uzstādīt dūmu detektoru, kas ziņos par telpās izveidojušos sadūmojumu.

VUGD norāda, ka salīdzinājumā ar aizvadītajiem trim gadiem šogad aizvadītas notikumiem piepildītas brīvdienas. No šā gada 23. decembra plkst.06.30 līdz 28.decembra analoģiskam laikam VUGD) saņēmis 242 izsaukumus, no kuriem 62 uz ugunsgrēku dzēšanu, 138 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi.

Tikmēr 2019. gada svētku brīvdienās ugunsgrēkos izglābts viens cilvēks, bet trīs – cieta, tad 2018. gadā Ziemassvētku brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki, bet cieta – astoņi, bet 2017. gadā šajā pašā laika posmā ugunsgrēkos gāja bojā divi, bet cieta seši cilvēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm