tv3.lv

Uz lodžijas izmisīgi pēc vecākiem sauc dzīvoklī bez uzraudzības pamesti mazi bērni

Piektdienas, 29. jūlija, vēlā vakara stundā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Āgenskalnā, kur kādā dzīvokļa lodžijā atrodas apmēram piecus gadus vecs bērns, kurš sauc pēc tēva.

2016. gada 1. augustā 12:40

Ierodoties notikuma vietā, kārtības sargus sagaidīja izsaucējs, kurš norādīja uz lodžiju, kurā bija redzama maza meitene. No meitenes noskaidrots, ka viņa dzīvoklī ir atstāta viena kopā ar divus gadus veco brālīti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar bērnu vecākiem nebija iespējams sazināties. Izsaukti Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka pie lodžijas nav iespējams piekļūt.

Pieņemts lēmums uzlauzt dzīvokļa durvis, taču tieši tobrīd ieradās bērnu māte, kura kārtības sargus ielaida dzīvoklī. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri apskatīja bērnus un konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Veicot pārrunas ar māti, kārtības sargi konstatēja, ka viņa ir alkohola reibumā. Sieviete paskaidroja, ka bērnus esot atstājusi vienus, jo gājusi pretī vīram, kurš atgriezies no darba. Viens no bērniem ir kopīgs, taču vecākā meita ir no vīra pirmās laulības un paliek pie pāra brīvdienās. Tieši tobrīd istabā ienāca bērnu tēvs, kas apstiprināja sievietes teikto. Nekas neliecināja, ka bērnu tēvs būtu alkohola reibumā. Par notikušo no vecākiem pieņemtas liecības. Lietas materiāli nosūtīti Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.

Policija atgādina, ka vecāki vai personas, kuru aprūpē bērns nodots, nedrīkst atstāt nepieskatītus bērnus līdz septiņu gadu vecumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm