tv3.lv

Vīrietis piedzeras un dusmas izgāž uz suni, metoties virsū ar nazi

Kāds negants vīrietis Imantā piedzeras un dusmas izgāž uz suni – tagad veterinārārsti glābj sadurtu dzīvnieku, kam vīrietis meties virsū ar nazi. Policisti tikmēr domā, kā saukt vaininieku pie kriminālatbildības, jo likumā ir daži robi.

2016. gada 22. jūnijā 21:02

Vīrietis esot skrējis pakaļ sunim ar nazi rokās un kliedzis – ” es tevi nogalināšu!”  Imantas iedzīvotāji otrdien, 21. jūnijā, dienas vidū sazvanīja policiju, steidzinot glābt suni. No sākuma nekas īsti nebija skaidrs – bija asinis, bija sadurts suns, un bija cilvēki, kuri norādīja uz vaininieku. Taču tas – kāpēc un kādos apstākļos cilvēks sunim uzbrucis ar pamatīga izmēra nazi, tas, cik nopietni suns ievainots un vai viņš izdzīvos, vēl bija jānoskaidro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galu galā dzīvnieks tika aizvests uz klīniku, savukārt pamatīgi piedzēries uzbrucējs – uz policiju. Patlaban ir noskaidrots, ka konflikts starp reibumā esošo agresoru un suni sācies ģimenes lokā. Vīrietis, viņa māte un meita un suns. Kaut kas suņa uzvedībā vīrieti nav priecējis, un viņš no sākuma bļāvis, pēc tam – uzbrucis.

Suns šobrīd ir Beinerta klīnikā. Viņš mazliet rūc, taču nav agresīvs. Kreisais sāns noskūts, lai apkoptu brūci. Vetārsts saka, – neviens no diviem dūrieniem, par laimi, nav skāris dzīvībai svarīgus orgānus.

Suns klīnikā, protams, skumst un, ja par kaut ko izrāda interesi, tad lielākoties tikai par netālu būrī esošo kaiju, kura dziedē salauztu spārnu. Ik pa laikam uz reģistratūru zvanot kāda sieviete un interesējoties par suņa veselību. Iespējams, ka tā ir uzbrucēja mamma, viņa sevi dēvējot par suņa saimnieci. Kā var spriest pēc dzīvnieka kopējā fiziskā stāvokļa, vismaz līdz šim sunim pāri nav darīts.

Kriminālprocesi vismaz pagaidām ir iespējami divi – pirmais par to, ka uzbrukums noticis mazgadīga bērna klātbūtnē, tā nodarot bērnam garīgas ciešanas, un otrais – par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Ar otro gan varētu būt pagrūti, jo likumdošanā ieviesusies kāda interesanta nianse. Redz – savu suni sist drīkst, bet svešu nedrīkst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja dzīvnieks nav miris un pāridarītājs var pierādīt, ka sadūris savu īpašumu, nevis svešu, viņu soda tikai administratīvā kārtībā, kriminālatbildība neiestājas. Tāds ir likums. Turklāt te viss noticis ģimenes lokā, kad cilvēki viens otru mēdz sargāt… Vismaz pagaidām gan par suņa saimnieci sevi sauc vaininieka māte.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm