tv3.lv

Zagto auto Top 5 – “Volkswagen”, “Audi”, “Toyota”, “Honda” un BMW

Šī gada astoņos mēnešos Latvijā nozagtas 587 automašīnas, no kurām 42% jeb 244 automašīnas ir ražotas laikā no 2000. līdz 2009.gadam, liecina apdrošināšanas sabiedrības “If Apdrošināšana” apkopotā informācija. Zagto auto īpatsvarā daudz ir jauno auto (līdz pieciem gadiem) – 93 (16%), kā arī deviņdesmitajos gados ražoto auto – 167 (28%).

2014. gada 27. septembrī 11:16

Zīmīgi, ka tieši vecāku auto īpašnieki ne vienmēr pareizi novērtē to, cik iekārojami zagļiem ir arī desmit gadus un vecāki spēkrati, lai gan ir vairāki faktori, kas ne tikai jaunas, bet vecākas automašīnas padara zagļiem interesantas, norāda “If Apdrošināšana”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Desmit gadus vecs auto joprojām ir ar pietiekami lielu tirgus vērtību, kura zaudējums īpašniekam ir finansiāli sāpīgs, un ir maldīgi domāt, ka zagļiem šie auto nav interesanti. Tieši otrādi – vecākas automašīnas, kurām nav pretaizdzīšanas ierīču, ir viegli nozogamas un galvenokārt tiek zagtas izjaukšanai rezerves daļās. Tās tiek realizētas gan Lietuvā, kur ir samērā liels rezerves daļu tirgus, gan arī Latvijā un nodrošina ienākumus gan zagļiem, gan auto detaļu realizētājiem,” norāda “If Apdrošināšanas” transportlīdzekļu produkta vadītājs Roberts Skrupskis.

Zagto auto statistikā ir vērojama noteiktu marku un modeļu “popularitāte”. Zagto auto “Top 5” ir samērā nemainīgs – “Volkswagen”, “Audi”, “Toyota”, “Honda” un BMW markas automašīnas. “Savukārt atsevišķu modeļu “popularitāti” nosaka dažādi faktori – gan tas, cik ātri kriminālās aprindas spēj atrast veidu, kā uzlauzt automašīnās uzstādītās rūpnīcas pretaizdzīšanas iekārtas, gan detaļu pieprasījums melnajā tirgū,” norāda Skrupskis.

Jaunu auto segmentā šogad zagļi iecienījuši “Toyota Land Cruiser”, “Honda CRV”, “Honda Civic”, “Land Rover Range Rover” un “BMW X5” modeļus. Iepriekšējos gados šo auto marku un modeļu zādzībām nereti bija izteikts plānveida raksturs ar rūpīgu iepriekšēju plānošanu, kad kampaņveidīgi tika zagti minētie modeļi ar plašu komplektāciju un rūpnīcas aprīkojumu.

“If Apdrošināšanas” atlīdzību datu analīze liecina, ka konkrētas auto markas zādzību skaita pieaugums dažkārt ir saistīts ar to, ka iepriekš ticis novērots šo auto tirdzniecības pieaugums.s

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm